Dermapen Nedir? Etkileri Nelerdir?

Uzun yıllardır hem kadınlar hem de erkekler sivilce ve leke problemiyle sıklıkla karşılaşırlar. İnsanlar da bu sorundan anında kurtulmak için sıkma yöntemini tercih ederler. Ancak bu durum oldukça sağlıksız ve zararlıdır. Ancak dermapen zararlı yöntemleri ortadan kaldırır.

Her yaş aralığı için uygun olan dermapen, cildin daima genç ve dinç görünmesini sağlar. Özellikle kadınların kullandığı bu cilt bakım yöntemi, bakımlı görünmek isteyen kişiler için en etkili adres halindedir.

Cildin alt bölümünde yeni üretimler ile birlikte dolgunlaşma ve sıkılaşma sağlanır. Böylelikle cilt yüzeyi de gençleşip tazelenir. Hücre üretiminin yavaşladığı zamanlarda etkisini gösteren dermapen, deri incelmelerini ve yaşlılık lekelerini ortadan kaldırır.

Öte yandan bu yöntem; kişilerin cilt kusurlarını onarma, kırışıklıkları azaltma ve cildin yaşlanmasını önleyici etkileriyle de göz doldurur. Aynı zamanda cildin pürüzsüz görünümüne kavuşmasının yanı sıra sağlıklı ve bakımlı duruşunu da sergilemesine imkan tanır.

Birçok kadın tarafından sıklıkla tercih edilen bu yöntem, başarılı sonuçları ile birlikte parlak bir cilt güzelliğini de sunar. Uzman doktorlar tarafından uygulanan bu cilt bakım yöntemi, son yıllarda fazlasıyla ilgi görür.

Dermapen Nasıl Etki Eder?

Pürüzsüz bir cilt elde etmek amacıyla kullanılan ve oldukça etkili sonuçlar verem dermapen, mikro iğneleme yöntemi olarak bilinir.

Dermapenin uç kısmında yer alan iğneler, cildin üzerinden girip çıkarak belirli delikler oluşturur. Bu açılan delikler kapanmadan önce verilen mezoterapi, ajanların deri üzerinden emilmesini sağlar.

Ayrıca bu yöntem sonucunda oluşan çeşitli küçük hasarlar, bütün deri hasarlarında bulunduğu gibi büyüme faktörlerinin uyarılması ile beraber o bölgede kolejen ve elastin oluşumunda etkili olur.

Dünya çapında da önemli bir konumda yer alan dermapen, hastalar için de konforlu ve güvenli bir yöntemdir. Başarılı ve göz dolduran sonuçlarıyla da her geçen gün tercih edilme oranı artar.

Dermapen Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dermapen tedavisi uygulanırken öncelikle ciltte bulunan makyaj kalıntıları ve kirler temizlenir. Ardından da cilt etkili bir şekilde dezenfekte edilir.

Daha sonra bu tedavi yönteminin yapılacak olduğu bölgeye af hyaluronik asit ve mezoterapi solüsyonları uygulanır. Dermapen gerçekleştirilirken, ilk olarak ciltteki kusurlu ve sorunlu olan yüzeye çeşitli mikro kanallar açılır. Bu durumun nedeni ise kanallar sayesinde otomatik ve titreşimli iğneme tekniği kullanıldığında, duyulacak olan ağrı oranını azaltmaktır.

Aynı zamanda uygulanan ürünlerin emilim hızını arttırmaya yarayan bu mikro kanallar, tedavinin daha etkili bir sonuç vermesi üzerinde de büyük rol oynar.

Dermapen, ortalama 20 dakika sürdükten sonra daha genç, dinç ve yepyeni görünümlü bir cilde ulaşmanızı sağlar. Yüzdeki her bölgeye uygulanabilen bu tedavi yöntemi, günümüzde de oldukça popüler bir konumda bulunur.

Tamamıyla uzman ve tecrübeli hekimlerin yer aldığı Özkaya Tıp Merkezi’nde bu uygulamayı hem güvenli hem de konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Cilt problemlerinizden kısa süre içerisinde kurtularak dilediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Kaç Seans Sürer?

Ciltteki hasara ve hastanın durumuna bağlı olarak dermapen farklı sürelerde gerçekleşebilir. Genellikle kırışıklıklara, lekelere ve hastanın yaş aralığına bakılarak yapılan bir işlem olan bu tedavi yöntemi, etkili sonuçları ile sıklıkla tercih edilir.

Ortalama bir dermapen süreci, 3 ila 6 seans aralığında tamamlanır. Seanslar arasında en az 1 ay olacak kadar zaman bırakılır. Çoğunlukla 2 ila 4 seans aralığında kırışıklıklar için hedeflenen sonuç elde edilir. Oldukça başarılı olan bu yöntem, cildin tüm kirlerden arınmasına ve parlak bir görünüme ulaşmasına olanak sağlar.

دردشة مفتوحة
1
مرحبا كيف يمكننا مساعدتك؟
مرحبا كيف يمكننا مساعدتك؟