Bölgesel Zayıflama Nedir? Hangi Teknikler Kullanılır?

Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler vücutlarında bölgesel zayıflama arzusu içerisine girerler.

Bölgesel incelme olarak bilinen bu teknik kilo vermeyi değil bedeni ölçü olarak küçültmeyi ve vücudun daha sıkı bir hale getirilmesini hedef alan uygulamalardır.

Özellikle kilo olarak fazlalığı olduğunu düşünen kişiler ya da vücudunun formda görünmediğini düşünen kişiler bölgesel zayıflama tekniğini kullanarak arzu ettikleri görünüme kolayca kavuşmayı isterler.

Bölgesel zayıflama adı verilen yöntem aslında insan vücudunun bazı bölgelerinde birikim gösteren yağların ihtiyaç dahilinde azaltılması için tercih edilir.

Yaradılışın doğası gereği her insanın vücudu farklı şekillere ve özelliklere sahiptir. Günümüzde birtakım sebeplere bağlı olarak zaman içerisinde kişilerin vücutlarının bazı bölgelerinde yağlanmalar meydana gelir.

Bu sebepler; içsel ya da dışsal olabildiği gibi genetik durumlara da bağlı olabilir. Vücutta biriken yağlar her bölgeye eşit bir şekilde yayılmaz.

Hatta çoğu zaman vücutta kalça gibi bazı bölgelerde ağırlıklı olarak yayıldığı görülür. Söylemek gerekirse maalesef bu yağları spor ve diyet gibi yöntemlerle yok etmek mümkün değildir.

Bölgesel Zayıflama Yönteminin Uygulanması Hangi Kişiler İçin Uygun Olur?

Bölgesel zayıflama işlemi için adayların bazı kriterlerinin olması gerekir. Bu kriterler şöyle sıralanabilir;

  • Vücuttaki selülitlerden kurtulmak isteyen kişiler
  • Cerrahi operasyon yöntemlerinden birini kullanarak zayıflamak istemeyen kişiler
  • Daha önce yaptıkları tıbbi işlemlerden olumlu bir sonuç alamayan kişiler
  • Diyet ve spor gibi uygulamalar sonucunda vücutlarını istedikleri hale getirmeyen kişiler

Bölgesel Zayıflama İçin Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Bölgesel zayıflama metotları her geçen gün yenileri ilave edilerek büyük gelişimler gösterir. Bu metotlar toplamda iki ayrı gruba ayrılabilir.

Cerrahi metotlar olarak bilinen invazif yöntemler ve cerrahi olmayan teknikler olarak kabul gören neon-invazif yöntemlerdir.

Soğuk Lipoliz

Cerrahi olmayan teknikler arasında en yeni yöntem olarak bilinen soğuk lipoliz FDA onaylı yapılır. Deri ve deri altındaki yağlı bölgelere vakum etkisi yaratan bir başlık yerleştirilir. Bu vakum sistemiyle kan dolaşımı yavaşlatır. Ardından yağ hücreleri hareketsiz hale getirilir. Hareketsiz hale getirilen yağ dokuları belirlenen bir zaman dilimi içerisinde soğutulur. Bu işlem sırasında vücudun diğer organlarına zarar gelmesi de önlenir. Soğuk lipoliz yöntemi tek seans şeklinde yapılır. Ancak vücudunda yoğun bir şekilde yağ dokusu olan kişilerde seans sayısı üçe çıkarılabilir. Seanslar arasında 2 ay süre olması gerekir. İşlem yapıldıktan sonra ilk etkiler ortalama 3 hafta sonra görülmeye başlar. 4 ay sonunda vücut yapılan işlemin ardından yeni haline kavuşur.

Kavitasyon

Ultrasona benzeyen ses dalgalarının özel olarak dizayn edilmiş el başlığı yardımıyla cilt dokusuna uygulanan ve cerrahi olmayan yöntemlerden biridir. Bu yöntemle yapılan bölgesel zayıflama işlemleri oldukça etkili sonuçlar gösterir. Üstelik bu yöntemle sadece Bölgesel olarak incelmek yerine selülit ve cilt sıkılaştırması gibi ilave avantajlardan da yararlanmanız mümkündür. Haftada 2 seans olmak üzere kişiye göre ortalama 6 ile 10 seans arasında işlem tamamlanmış olur.

Radyofrekans

Bölgesel zayıflama metotları arasında yine cerrahi olmayan teknikler sınıfına dahil olan bir işlemdir. Selülit ve kırışıklık gibi bazı cilt sorunlarında da bu teknik tercih edilir. Derinin üst ya da alt kısımlarında su toplamış olan moleküllerin belli bir ısı yardımıyla harekete geçirilmesi amaçlanır. Isı derecesi ise ortalama 40 ile 43 derece arasıdır. Belirlenen derece kişilerin hücrelere zarar vermeyecek orandadır. Toplamda 10 seans uygulanır. Özkaya Tıp Merkezi’nde bölgesel zayıflama tekniklerinden birini tercih ederek hayal ettiğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.

دردشة مفتوحة
1
مرحبا كيف يمكننا مساعدتك؟
مرحبا كيف يمكننا مساعدتك؟